Ślubna Kreacja

Smoking jest współczesnym wyznacznikiem eleganckiej mody wieczorowej. W rankingu mody męskiej sytuuje się poniżej fraka, który od zawsze dawał wyraz stylu „white tie”. Dzisiaj jest symbolem elegancji męskiej. Jakie reguły są związane z noszeniem smokingu i kiedy należy go zakładać?
Smoking to formalny strój męski, który przez swoją popularność wysunął poza margines frak. W obecnych czasach jest najczęściej wybieranym strojem przez ważne osobistości. Urzeczywistnia on zasady stylu „black tie”, do którego zobligowani są goście oficjalnych przyjęć odbywających się po zmierzchu słońca. To fundamentalna zasada związana ze smokingiem. Co więcej, powinien on być uszyty z wytwornego materiału wyłącznie w kolorze czarnym, bądź granatowym. Wyjątkiem jest jasny smoking („tropikalny”), który można założyć wyłącznie latem. Niemile widziane są współczesne interpretacje smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Zgodnie z wytycznymi, klasyczna marynarka smokingowa posiada klapy szalowe pokryte błyszczącym jedwabiem, bądź satyną. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach.  Myślą przewodnią takiego zabiegu jest nienaganna prezencja smokingu w sztucznych światłach, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej powszechne, choć tolerowane są marynarki dwurzędowe mocniej podkreślające ramiona i talię.
Poza marynarką, w smokingu główną rolę odgrywają idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to subtelnie wzbogacone w lampasy po bokach. Szczególny nacisk należy położyć na ich odpowiednią długość oraz szerokość. Celem podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który nada eleganckiego charakteru całej stylizacji. Powinien zostać uszyty z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Zadaniem pasa jest podniesienie estetyki wyglądu mężczyzny. Pas należy zestawiać z białą koszulą, którą również obejmują pewne wytyczne. Pierwsze skrzypce gra kolor, co do którego nie uznaje się kompromisów. Smokingową koszulę cechują wyeksponowane guziki jubilerskie. Klasyczny kołnierzyk wykańcza jedwabna kokarda będąca realizacją nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Warto przemyśleć również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się biała poszetka. Z kolei butonierkę zdobić winien biały goździk.  Takie niuanse dodatkowo podkreślają wytworność smokingu. Klamrą smokingowej stylizacji są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Postawmy na klasyczne lotniki. Minusem jest wybór innych niż wspomniane wyżej modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
    Każdego mężczyznę przygotowującego się do ważnego wydarzenia lub uroczystości zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki Lavard. Marka w uznaniu dla wyżej wymienionych zasad oraz darząc szacunkiem tradycje klasycznej mody męskiej tworzy wysokiej jakości ubiory formalne. Gwarancją dla uznania klientów jest najwyższa klasa produktu, a także sumienna dbałość o detale i estetykę wykończeń. Szeroki asortyment marki Lavard ułatwia panom wykreowanie kompletnej stylizacji wieczorowej oraz wywołanie zachwytu na oficjalnej gali.Lavard